AdSense TBM Yükseltme 2020 Taktikleri

İçindekiler Tablosu

Merhaba, bu yazımızda adsense tbm arttırma 2020, adsense tbm yükseltme 2020 benzer biçimde başlıklara değiniyoruz.

TBM Yükseltme Vakası Nedir?

Her webmaster kendine nazaran TBM terimini azca oldukca bilir. Sadece bir çok webmaster TBM’nin aslolan mantığını bilmiyor. Bu mantığı size fazla uzatmadan özet olarak aşağıdaki paragrafda anlatmaya çalıştım. TBM yükseltme mantığını ümit ederim anlarsınız. Ben bir reklamveren olmadığım için yada bir AdWords uzmanı olmadığım için bu işin en ince detayına kadar bilgili olmam mümkün değil.

Tıklama Başına Maliyet’in mantığı şu şekildedir; Google AdWords’ta hepimizin bilmiş olduğu suretiyle reklamverenler mevcut. Örnek olarak 5 reklamveren drone ürünü üstüne reklam vermek istiyor. Bu reklamverenlerden ilki TBM başına 50 krş. verdiği varsayalım. Öteki 4 reklamverende 50 krş. un üstüne çıkamayacak şekilde bütçesi var ise bu reklamların tıklama başına maliyeti 50 krş. olacaktır. Eğer öteki reklamverenler 50 krş. un üstünde bir ücret vaad ediyorsa bu sefer TBM terfi edecektir. Mantık azca oldukca bu şekilde işlemektedir.

TBM Niçin Artar & Düşer?

Bu probleminin birden fazla cevabı vardır. Sadece en mantıklı ve açıklayıcı cevabı şudur; her reklamveren yılbaşında vereceği reklamlar için kendine bir bütçe ayırır. Bu bütçeyi yılsonuna kadar bitirmeleri gerekir. Senenin ilk çeyreğinde TBM’ler oldukça düşük olur. Bunun sebebi bütçenin yılsonuna kadar dayanmasıdır. Senenin son ayları TBM’de oldukça artış olur. Bunun sebebi de reklamverenlerin elinde kalan fazla bütçelerden kurtulmak istemesidir.

Uzun lafın kısası TBM’ler yılbaşında düşük, yılsonunda ise yüksek olur. Bunun sebebini üstteki paragrafdan örneklendirme ile sizlere anlatmaya çalıştım. TBM yükseltme yada arttırmanın en büyük rolcüsü reklamverenlerdir. Biz webmasterlar TBM’nin yükselmesi için büyük rol oynamayız. Sadece AdSense yönetim panelinden yapacağımız birkaç değişikle TBM oranlarını minimum %20 oranında yükseltebiliriz.

TBM Iyi mi Yükseltilir Arttırılır?

Yazımın başlangıcında söylediğim benzer biçimde bu taktiği anlamanız ne kadar basitse uygulamanızda o denli rahat olacaktır. TBM arttırmak yada TBM yükseltmek için yazımı okumaya devam edin.

Ilk olarak buraya tıklayarak AdSense hesabınıza giriş yapın. Menü kısmında bulunan ‘Engelleme Kontrolleri’ kısmına tıklayın. Altbaşlık olan ‘Tüm Siteler’ kısmına tıklayın. Oradan bazı reklamveren URL’lerini engellemeniz gerekmektedir. O URL’ler şunlardır;

  • feysbuk.com
  • feysbuk.co.uk
  • google.com
  • google.com.tr

Bu 4 URL’yi engellediğiniz taktirde TBM oranlarınızda gözle görülebilir bir artış bulunduğunu hissedeceksiniz. TBM yükseltme taktiği bu kadardı. Elbet TBM arttırmanın birçok yöntemi olabilir sadece en işe yarayan yöntem URL engellemektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir