Ayasofya Giriş Ücreti 2021

İçindekiler Tablosu

Ayasoyfa Müzesi ve Camii ülkemizin içinde yer edinen en fakat en mühim zamanı yapılardan bir tanesidir. Ayasofya giriş tutarı 2021 yılı için talebe, yabancı ve daha bir oldukca kişiler için yazımızda olacaktır. Geçen zaman içinde beraber, fiyatların ve ücretlerin değişim göstermesine de bağlı olarak insanoğlu güncel olarak bu tip sorular sorabiliyor ve aramalar yapabiliyorlar. Bu yazımızda sizlerle Ayasofya giriş tutarı‘ni paylaşacağız extra olarak bilmenizde fayda olan mühim detaylardan ve bilgilerden de bahsedeceğiz.

Ayasofya Camii Müzesi Hakkında

İstanbul, Fatih’te bulunan Ayasofya her yıl bir oldukca turisti ve yabancıya ev sahipliği yapmaktadır ve tam konum olarak Sultan Ahmet Meydanında bulunmakta. Dünyanın sekizinci harikası olarak malum Ayasofya Müzesi’nın yapımında yüzlerce ve hatta binlerce şahıs ter dökmüştür, inşaatının tamamlanması seneler almıştır. Böylece Ayasofya kendi yıllarının en mükemmel eserlerinden biri olmuştur. Yapımında en iyi ve sağlam, kaliteli malzemeler kullanılmıştır, yüksekliği ise tamı tamına yerden 55 metre.

Ayasofya Ziyaret Saatleri

Pazartesi günlerinin haricinde haftanın tüm günlerinde ziyaretçilere açıktır. Yaz ve kış vakitlerinde saat açısından değişkenlik göstermektedir. 1 Nisan ile 31 Ekim tarihleri içinde açılma saati 09:00 iken kapanma saati olarak ise 19:00’dır. 31 Ekim ile 1 Nisan tarihleri arasındaysa açılma saati yeniden 09:00 iken kapanma saati olarak 18:00’dır. Bu belli günler ve saatler içinde Ayasofya Cami’sini ziyaret edebilirsiniz.

Ayasofya Giriş Tutarı 2021

Ayasofya giriş tutarı 2021 senesi için 100 TL‘dir. Ek olarak altını çizmeliyiz ki talebe yada öğretmenlere Ayasofya girişi parasızdır. Ek olarak giriş için para ödememek için senelik 60 Lira olan Müze Kartı’ndan edinebilirsiniz, bahsi geçen bu kart yardımıyla 1 yıl süresince geçerli müzelere ücretsiz bir şekilde girebilir ve ziyaret edebilirsiniz.

Ayasofya için giriş tutarı yukarıda bahsettiğimiz gibiydi, sadece Ayasofya Camii’ye çevrildiğinden artık parasız şekilde ziyaretlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir