CS GO Başlatma Seçenekleri 2022

İçindekiler Tablosu

Başlatma Seçenekleri Nedir?

CS GO Başlatma Seçenekleri 2022 steam’in bizlere sunmuş olduğu oyunun bilgisayarla etkileşimini denetim edebilecek kodların kullanımını elde eden bir seçenektir. Oyunu kendimize bakılırsa özelleştirilmiş şekilde ve daha verimli oynamak için optimize etme işlemidir diyebiliriz. Böylelikle, oyundan ve kullanımdan alacağımız verim artacaktır.

Bu yazıda CS:GO’ da en süratli, en kolay ve en verimli fps arttırma şekillerinden birini sizlere konu alıyor olacağız. Ilk olarak aşağıdaki yoldan Başlatma Seçenekleri‘ ni derhal sizler için açalım;

Steam > Kütüphane > CS:GO > Sağ Tık > Özellikler > Başlatma Seçeneklerini Ayarla 

En mühim kodlar neler diye soracaktır olursanız aşağıdaki dizini başlatma seçeneklerine yapıştırabilirsiniz. Monitörünüz 60 Hz ise -freq 144 kodunu yazmamanız kafi.

CS GO Başlatma Seçenekleri

-novid -tickrate 128 -high -d3d9ex -freq 144

Kodlar

  • threads 4

İşlemci sayısı günümüz bilgisayarlarında çoğu zaman 4′ tür. İşlemci sayınıza bakılırsa 4 rakamını düzenlemelisiniz. Ctrl + Alt + Delete yaparak, vazife yöneticisini açıp öteki ayrıntılara tıkladıktan sonrasında Performans > CPU kısmından sağ alt tarafta çekirdek sayınızı görebilirsiniz. ( Win 10 için. )

  • novid

CS:GO açılırken başlangıçtaki oyun introsunu kaldırır.

  • tickrate 128

Bu başlatma seçeneği ayarlanmadan botlarla çevrimdışı bir oyun oluşturursanız, oluşturulan sunucu tickrate 64’te çalışacaktır. Bu başlatma seçeneği belirlendiyse, çevrimdışı sunucular daima tick 128’te çalışacaktır. Bu durum browserlar ile sağlanan öteki sunucular ve oyun içi kaliteli topluluk sunucuları içinde geçerlidir.

  • -high

Bu, oyunu yüksek öncelikli modda başlatacaktır. Bu başlatma seçeneği, bilhassa arka planda bir oldukca programı etken olan kullanıcılar için cs go ya performans ayrılmasını elde edecektir.

  • +cl_forcepreload 1

Haritanın tüm kısımlarının oyuna girmeden ilkin yüklenmesini sağlar. Oyun esnasında oluşabilecek fps dropların önüne geçebilir. Bu sayede güzel bir avantaj sağlayabilirsiniz.

  • -d3d9ex

Bu başlatma seçeneği alt+tab yapma süresini kısaltmaktadır. Forumlarda yüksek sistemler için önermeyenleri ve bir şey değiştirmediğini söyleyenleri görmüştüm işe yaramazsa kaldırmanızda yarar var. Son olarak güncellenen koddur. Önceki hali -nod3d9ex1 bu şekildeydi hala güncellemediyseniz derhal güncelleyin.

  • -freq 60

Monitörünüzün Hz değerine bakılırsa “60” sayısını değiştirebilirsiniz. Eğer düzgüsel düzeyde doğrusu 60 Hz kullanıyorsanız bu kodu yazmanıza gerek kalmamıştır. Bilgisayarın arama kısmına gelmiş olarak Görüntü Ayarları > Gelişmiş Görüntü Ayarları kısmından monitörünüzün Hz kıymetini görebilirsiniz.

  • -nojoy

Oyun kontrollerinden önde gelen joystick desteği kaybolur. Kullanmayacağımız bu seçenekten bilgisayarımızı ayırarak bir yükten daha kurtarabiliriz.

  • -language english

Bu ayarımız ile oyun dilini ayarlayabiliyorsunuz. CS:GO Steam hesabınızın ana dilini kullanıyor. Doğrusu Steam hesabınız Türkçe ise bu ayarı yapmadan oyunu değişik bir dilde kullanamıyorsunuz.

  • -console

Oyun başlangıcında konsolun ekranınıza gelmesini elde edecektir.

Mevzudan Çıkarımlarımız

Bu konumuzda detaylıca sizlere teknik ayarlar sunmuş olduk. Ek olarak isterseniz buraya tıklayarak oluşturulan kısımdan itibaren izleyerek unlost ve rip’ in anlatımıyla yapabilirsiniz. Kendileri malumunuz bir çok oyuncu için örnek. Linkte youtube videosu mevcuttur. Extra olarak destek olacağını umuyoruz.

Isterseniz CS GO ayarları kaydetme, taşıma, config dosyası oluşturma ile ilgili mevzumuza da buradan gidebilirsiniz. Böylelikle, bir öteki ihtiyacınız olan config dosyası oluşturma işlemi hakkında da detaylı bilgiler elde edinebilirsiniz. Kesinlike tavsiye ettiğimiz bir mevzudur. Yazımıza devam ediyoruz.

CS:GO çalıştırma seçenekleri FPS artırmayı sağlar mı?

Evet, eğer muntazam bir halde lüzumlu ayarları bahsettiğimiz şeklinde yapmış olursanız bu şekilde fps artımı gerçekleştirmiş olmuş olursunuz dostlar.

CS:GO başlatma seçenekleri nerede?

Bu seçeneklere, Steam kütüphanenizden CS:GO’ya sağ tık atarak arkasından özelliklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Karşınıza başlatma seçenekleri seçeneği çıkacaktır.

CSGO Başlatma Seçenekleri 2022

CS GO’da FPS daha da önemlidir. CS GO Launch Options 32 GB RAM ve efsanevi ekran kartları ile oynayan rakiplerinize karşı rakibiniz olabilir. Bundan dolayı verdiğimiz tüm kodları tek tek yazmanız oldukca önemlidir. Aşağıda nedenlerini açıklayarak lüzumlu kodları vermiş olsak da sonunda hepsini içeren bir kod derledik. En sondaki kodu girerek FPS yükseltme adımlarını derhal tamamlayabilirsiniz.

CS GO başlatma seçenekleri aslen bilgisayardaki ek yükü azaltır ve oyuna odaklanmasına ve FPS’nin eklediği herhangi bir oyun kodunu çözmesine olanak tanır. Bu oyun performansını çoğaltmak için oldukca önemlidir. CS GO için çeşitli kodlar da kullanırsanız oyun performansınız artacak şeklinde gözükecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir