Dolmabahçe Sarayı Giriş Ücreti 2022

İçindekiler Tablosu

Konumuzda sizlerle dolmabahçe sarayı giriş tutarı 2022 şeklinde detayları ve ziyaret saatleri nedir? şeklinde detayları ek olarak işinize yarayacak bir oldukca detaylı detayları paylaşıyor olacağız. Yapımına 1843 senesine başlanmış olan, ülkemizin kıymetli yapılarından kabul edilen Dolmabahçe Sarayı hakkında en detaylı ve güncel detayları yazımızda okuyor olacaksınız. Haydi hep beraber bu şeklinde soruların cevapları neymiş bakalım.

Dolmabahçe Sarayı Giriş Tutarı 2022

Dolmabahçe Sarayı, ilk kez İstanbul’da merkezi ısıtma sistemlerinin uygulanmış olduğu yapılardan bir tanesidir. Bu saray, hemen hemen elektrik yeni yeni yaygınlaşmaya başlıyorken yapılmıştır. İçerisinde en güzel ve gözde halılar, malzemeler kullanılmıştır. 1 Ocak 2020’de verilen karar ile Dolmabahçe Sarayı müzekart ile ziyaret edilebilir, girilebilir duruma getirilmiştir. Fakat yalnız “harem dairesi” olan yerde geçerlidir, “selamlık” bölümünde geçerli değildir. Müzekart kullanıcıları olarak dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan bazı mühim bilgiler de bunlardır, maalesef bu tip detaylar sürpriz olarak karşımıza çıkabilmekte.

Dolmabahçe Sarayı Ziyaret Saatleri 2022

Sabah vakti 09:00’dan akşam 18:00 içinde ziyaretçi alımına uygundur. Sadece dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir nokta 17:00’da bilet gişelerinin kapandığıdır. Kısaca 18:00’a kadar açıktır sadece 17:00’dan sonrasında Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret etmek için bilet almanız ne yazık ki mümkün değildir. Bu yazıyı yazarken en güncel ve malum resmi açılış kapanış, ziyaret saatleri bu şekildedir.

Dolmabahçe Sarayı Giriş Tutarı 2022 (Güncel)

Dolmabahçe Sarayı Giriş Tutarı 2022 senesinde 90 TL‘dir. Doğal ziyaret etmek istediğiniz, dolaşmak istediğiniz bölümlere bakılırsa bu ücret değişkenlik gösterebilmektedir. Sarayın büyük kısmını oluşturan Selamlık bölgesinin fiyatı 90 TL‘dir fakat Harem Dairesi bölümünü de ziyaret etmek istiyorsanız 60 TL ekstradan ücret ödemeniz gereklidir. Dolmbahaçe Sarayı’na ulaşımı ise Kabataş’dan kolaylıkla sağlaybilirsiniz. Tramvay, vapur şeklinde bir alternatif ile kolayca Dolmabahçe Sarayı’na ulaşabilirsiniz.

dolmabahçe sarayı giriş tutarı 2022

Bu yazımızda sizlerle Dolmabahçe Sarayı’na giriş tutarı başta olmak suretiyle oldukca daha çok detaylı bilgiler verdik. Müzekart ile giriş yapılabilir mi? Ziyaret edilebilir mi? şeklinde detaylardan da yazımızın içinde bahsetmiş olduk. Ziyaret edebileceğiniz en uygun saatleri, ve gişe saatlerini verdik. Umarız yazımız ülkemizin güzelliklerinden, zamanı yapılarından kabul edilen bu Saray’ı görmek ve ziyaret etmek isteyen insanoğlu için doyurucu ve bilgilendirici olmuştur.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir