Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2022

Bu konumuzda Ella adlı ertesi gün hapı fiyatı 2022 başlığına detaylıca değiniyoruz. Güncel olarak Ella fiyat 2022 senesinde nedir? ne değildir? hep beraber inceyelim. Yan tesirleri, nedir? şeklinde sorulara da yazımızda detaylı bir halde parmak basıyor olacağız.

Ella Ertesi Gün Hapı Hakkında

Ertesi gün hapı: Büyük oranda progesteron barındıran, korunmasız ilişki sonrasında istenmeyen gebeliklerin engellenmesi maksadı ile kullanılır. Bunun içinde mevcud progesteron hormonu, yumurtanın sperm hücresi ile döllenme şansını düşürmekle birlikte bununla birlikte, döllenmiş olan yumurtanın da rahme tutunmasını engellemiş olur. Böylelikle de istenmeyen gebeliklerin ortaya çıkma şansı düşmüş olur. Ertesi gün hapları, doğum denetim hapı şeklinde sürekli-düzenli bir halde kullanılamaz. Korunmasız ilişki peşinden istenmeyen gebeliklerin ortaya çıkmasını engellemek için mümkünse en kısa zamanda tek doz halinde uygulanır. Bazılarındaysa 2 doz kullanmak gerekebilir. Haliyle, ertesi gün hapı doğum denetim yöntemi olarak düşünülmemelidir. Fazlaca hormon içerdiğinden dolayı olarak yalnızca kondom yırtılması şeklinde acil yerlerde kullanılmalıdır. Ertesi gün haplarının birçoğu cinsel ilişki sonrası 24 saat içinde alındığı takdirde %90 civarları koruma sağlıyor.

Ertesi Gün Hapı Yan Tesirleri Nedir?

Karın Ağrıması
Başta Ağrı
Baş Dönebilir
Halsizlik görülebilir
Memede hassaslık
Lekelenmeler

Ella Ertesi Gün Hapı Fiyatı 2022

2022 senesinde fiyatı 80-100 TL içinde değişmektedir.

Ertesi Gün Hapı Iyi mi Kullanılır?

  1. Kullanım Anlatımı

    Doğum denetim hapı ve çeşitli korunmalar benzeri doğum denetim yollarının yapılmadığı gebelik şansı olan cinsel birlikteliğin peşinden alınması tavsiye edilen ertesi gün hapı ilişki peşinden ne kadar acele kullanılırsa gebeliği engelleme şansı da o aşama fazladır. Bildiğimizin tersine cinsel ilişki sonrası bigün sonradan kullanılması gerekmiyor 1 saat sonrasında bile kullanılabilir.
    Ürüne, markaya nazaran değişim gösterse bile bir çok ilaç 5. güne kadar uygulanabilir. Fakat cinsel ilişki sonrası geçen vakit çoğaldıkça ilacın gebeliği engelleme oranı, şansı aynı oranda düşer. Eczanede reçetesiz bir halde satılmakta olan ertesi gün hapını iyi mi kullanılması gerektiği kesinlikle eczacıya sorulmalı bununla birlikte ilacın prospektüsü dikkatlice okunmalıdır. Mühim olarak, unutmayınız ki birden oldukça ertesi gün hapı mevcuttur. Bazıları bir dozda etkili oluyorken bazıları ise 2 ya da 3 doz kullanmak gerekiyor olabilir.

Ella ertesi gün hapı fiyatı 2022 mevzusunda çeşitli detayları sizlere sunmuş olduk. Bu tip mevzularda kesinlikle yetkili ve tıbbi kurumları, kişileri dikkate almalı ve dikkatli olmalısınız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir