Ertesi Gün Doğum Kontrol Hapı Fiyatı 2021

İçindekiler Tablosu

İnsanlar korunmasız meydana gelen cinsel ilişkilerde beklenmeyen gebelikleri engellemek amacıyla ertesi gün hapı benzer biçimde yöntemlere başvuruyorlar. Doğum denetim hapı fiyatı 2021, ertesi gün hapı fiyatı 2021 mevzusunda Ella, Norlevo, Preven, Yasmin, Microgynon, Yazz, Reginon benzer biçimde markaların ürünleri başta gelen ürünler oluyor. İnsanlar en oldukca bu ve bunun benzer biçimde markaları tercih ediyorlar. Peki gelen zamları da düşündüğümüzde bu doğum denetim haplarının fiyat sıralaması 2021 senesinde bizi iyi mi karşılıyor hep beraber bakalım.

Ertesi Gün Hapı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Genel anlamda insanların isminden dolayı kafalarında ilişkiden 1 gün sonrasında alınması benzer biçimde bir yargı oluşuyor sadece bu yanlıştır. Ertesi gün hapını ne kadar erken alırsanız, o denli etkili olurlar. İlişkinin geçmiş olduğu 24 saat içinde alınması durumunda yüzde doksan civarlarında başarıya ulaşmış oluyor. İlişkinin üstünden geçen süre aralığı arttığı sürece, başarı şansı aynı seviyede azalacaktır. Tesirleri kullandığınız markadan markaya farklılıklar gösterebilmektedir. Sadece bilmenizde fayda olan şey vakit geçtikçe koruma tesiri azalır şu demek oluyor ki ne kadar erken o denli iyi. Ertesi gün hapları oldukca yoğun olarak hormon içerikli olduğundan ayda en fazla 1 kez kullanılmalı.

Ertesi gün haplarını, doğum denetim hapları benzer biçimde tertipli kullanırsanız oldukca büyük yan etkileriyle karşılaşabilirsiniz. Hapı aldıktan sonrasında 3 saat içinde kusma durumu gerçekleşirse ilacın tesiri ortadan kalkar bu yüzden yeni bir hap almalısınız. Kendinizi fena hissederseniz yada fena etkisinde bırakır devam ederse kesinlikle bir sıhhat kuruluşuna başvurun. Eğer tertipli bir cinsel yaşantınız var ise ve gebelik istemiyorsanız kesinlikle bir karı doğum uzmanına başvurup sizin için en ideal doğum denetim yolu hakkında data edinmelisiniz. Ek olarak kullandığınız markadan markaya değişim gösterebileceğinden bazı markaların 2-3 doz kullanılması gerekilebilir, bazı markalar tek dozla kafi olabilir bu yüzden kesinlikle prospektüsü okuyun ve eczacınıza danışın. Ertesi gün hapları tertipli bir koruma yöntemi değildir.

Ertesi Gün Hapı Ihtimaller içinde Yan Etkisinde bırakır: Karın ağrısı, halsizlik, baş dönmesi-ağrısı, lekelenme, ara kanama, göğüslerde hassassiyet benzer biçimde yan etkisinde bırakır sayılabilir. Ertesi gün hapları eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabilmektedirler.

Ertesi Gün Doğum Denetim Hapı Fiyat 2021

Ella 83 TL
Ertes 57 TL
Norlevo 59 TL
Yasmin 37 TL
ertesi gün doğum denetim hapı fiyat 2021

Ertesi gün hapı fiyatı 2021 , doğum denetim hapı fiyat 2021 sıralaması mevzumuz hazırlanırken bu şekildeydi sadece fiyatların alışveriş yaptığınız yere ve güncel zamlara nazaran değişkenlik gösterebileceğini ihmal etmeyin. Son olarak sağlınız ile ilgili mevzularda sağlıkçılara danışmayı dikkatsizlik etmemeniz icap ettiğini hatırlatalım.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir