Instagram Hesap Çalma

İçindekiler Tablosu

Bu yazımızda instagram hesap çalma mevzusuna değineceğiz. Son zamanlarda instagram çalma işlemleri gerçekleştiren hacker grupları oldukça gündemdeydi. Hatta instagram yüzünden yapmış olduğu şeylerden dolayı hapse giren toplumsal medya fenomenleri bile gördük.

Instagram Hesap Çalma Iyi mi Yapılır?

Çoğu zaman dolandırıcı kişiler phishing denilen yöntemi tercih ederler. Belli toplumsal mühendislik şekilleri kullanarak hesabınızı çalabilirler. Sizi muhabbete tutup orijinal olmayan bir fake script kurulu instagram sayfasına yerleştirip kullanıcı adı şifrenizi girmenizi sağlayabilirler şeklinde şeklinde yöntemlerden bahsedebiliriz dostlar burada.

instagram hesap çalma

Instagram Çalma Programları

Kesinlikle değinmek istediğim bir nokta da bu. İnternette gezen instagram hesap çalma programı şeklinde şeklinde şeylere kesinlikle kanmayınız, indirmeyiniz ! Bu programlar, dosyalar özetlemek gerekirse cihazınıza virüs bulaştırmaktan başka hiçbir işe yaramayacaktır. Bu tuzaklara kesinlikle fakat kesinlikle sakın düşmeyiniz.

instagram çalma

Instagram Hesabı Çalmanın Yasal Cezası

Doğal ki bu tip işlemler yasal değildir. Cezalandırılmaları gerekir ve cezalandırılırlar. Yazının başlangıcında da söylediğimiz, bellirtiğimiz suretiyle daha ilkin ünlülerin, insanların instagram hesaplarını çalan bazı kişiler tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. Bunların içinde hepinizin yakından tanımış olduğu toplumsal medya fenomenleri bile vardı. Tavsiye vermek gerekirse uzak durmanız en iyisi. Çalma ve çırpmayla sonunuz pek iyi bölgelere gider diyemeyiz sizin de malumunuzdur ki.

Instagram Hesabı Çalarsam Ne Olur?

Yazıda çokça bahsettiğimiz suretiyle yakınma edilmeniz durumunda instagram savcılık ile giriş bilgilerinizi, imei yada ip adresi, lokasyonunuz şeklinde şeyleri paylaşabilmektedir. Daha ilkin bu şekilde “instagram çetesi” şeklinde terimlerle anılan kişilerin yakalanmalarına ve cezaevine gönderilmelerine tanıklık etmiştik.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir