Steam Oyun İade Etme 2022 Nasıl Yapılır

İçindekiler Tablosu

Yazımızda Steam oyun geri verme 2022 mevzusuna ve iyi mi yapılır şeklinde soruların cevaplarına değindik. Steam oyun geri verme süresi ve steam 2 saatten fazla oynanan oyunu geri verme şeklinde mevzular kafa karıştırıyor. Neredeyse tamamımız dünyamızda ve topluluğumuzda dünyaca meşhur oyun platformlarından oyun satın almışızdır. Sadece birçok oyuncu satın aldıktan sonrasında fikrini değiştirerek oyuna geri dönmek isteyebilir. Steam şeklinde platformlar da kullanıcılarına oyuna geri dönme hakkı veriyor.

Steam Oyun İade Etme Süresi

Bu süreç kimi zaman oyuncular için problemlere yol açabilmektedir. Probleminin kökü, sebebi dikkate alındığında Steam’in iade durumudur. Geri dönüş modu ile karşılaşılmış olduğu sürece Steam mesele olmamasına karşın kurtarma işlemi uzun sürmüyor. Peki iade durumu nedir ve bir Steam oyununu iyi mi geri yüklerim? Bilmemiz gerekenleri görelim.

Oyunun Steam İadesi niçin?
Daha ilkin de belirttiğimiz şeklinde Steam, oyunların satılmış olduğu çevrimiçi bir platformdur. Netice olarak, birçok oyuncu oyunlarını bu platform üstünden satın almaktadır.

Sadece, daha ilkin inceledikleri bir oyunu satın alan oyuncuların cesareti kırılabilir. Başka bir deyişle, bazı oyuncular paralarını geri almak için maaş çekmeye adım atar. Sadece bu süreç uzun olduğundan oyuncular içinde düşünce ayrılıkları olabilir. Ek bir niçin olarak, eğitilmiş oyundaki hatalar oyuncuyu rahatsız edebilir. Doğrusu, geri dönüşün oyuncuların önüne çıkmasının bir başka sebebi. Sonuçta, böceklerle dolu oyunlar oynamak güzel bir kahkahayı mahvedebilir.

Sadece, oyuncular bir geri ödeme politikası talep edebilir. Sadece süreç oldukça süre alsa da oldukça basittir. Steam’in sunmuş olduğu iade sistemi bir ekip özellikler içeriyor. Bunlardan biri iade koşullarıyla ilgili. Peki Steam iyi mi bir iade vakası istiyor?

Steam 2 saatten fazla oynanan oyunu geri verme

Diyelim ki yarasa ve Steam tüm iade işlemlerini kabul etmiyor. Bunun sebebinin Steam’in dönüş moduna verdiği kuvvetli tepki bulunduğunu söyleyebiliriz. Steam’in geri dönüş tahmini şu;

Oyunun satın alındığı günden itibaren en fazla 2 hafta (14 gün) geçmiş olmalıdır, oyun 2 haftadan fazla kütüphanenizde kaldıysa iade yapamazsınız.
Yine oynanacak oyun iki saatten fazla sürmüş olmalıdır. 2 saatten fazla oyun süresi Steam kabul edilmiyor.
Satın aldığınız bir oyunda hile yapmanız yasaklanırsa, Steam geri ödemenizi kabul etmeyecektir. Oyun çıkana kadar sipariş edilen oyuna geri dönme izni veren Steam, oyun çıktıktan sonrasında 2 saat 2 hafta süresince siparişi tutuyor. Kısacası Steam, sipariş verme mevzusunda aynı konumunu koruyor.

Son olarak oyunu başka bir platformda satın alırsanız Steam’de geri verme seçeneğiniz yok. Mesela Steam üstünden Epic Games’ten hangi oyunu satın almış olursanız olun, Steam üstünden iade edemezsiniz.
İade işlemi esnasında bu koşulları sağlayabiliyorsanız, Steam iadenizi harcamaları size ilişik olmak suretiyle kabul eder. Böylece kurtarma işlemini başlatabilirsiniz. Peki bir Steam oyununu iyi mi geri yüklersiniz?

Steam Oyun İadesi Iyi mi Yapılır

Steam oyun iade sisteminin de birkaç kolay adımı vardır. Eğer dönüş modu ile tanışabilirseniz, Steam oyununu iyi mi geri yükleyeceğinizi görelim. İlk ilkin ana Steam panelini açmalısınız. Oluşturulan “Kütüphane” sekmesinde haiz olduğunuz oyunu görmüş olacaksınız. Peşinden geri dönmek istediğiniz oyuna tıklamanız gerekiyor.

Ekranın sağ tarafındaki “Bağlantılar” sekmesine geçin, peşinden “Destek” seçeneğine gidin.

Steam-Oyun-İade
Destek kısmına ulaştığınızı düşünerek bir sonraki adıma geçelim. Destek bölümünde oyuna niçin geri dönmek istediğinizi soran bir seçenek bulacaksınız ve bu süreçte niçin ilginizi çekmediğinin sebeplerinden birini seçeceksiniz.

İade nedeninizi seçtikten sonrasında Steam size bir destek talebi ve iade seçeneği sunacaktır. Geri dönmek ve paranızı geri almak istiyorsanız iade seçeneğine tıklamak isteyeceksiniz.

Steam oyun iade seçeneği
Geri ödeme yöntemini seçtikten sonrasında Steam cüzdanınızda kayıtlı olan kredi kartındaki iade seçeneklerinden birini seçmek isteyeceksiniz. Peşinden “Talep Gönder” seçeneği ile talebinizi iletebilirsiniz.
Bir iade durumuyla karşılaşırsanız, Steam talebinizi inceleyecek ve iadenizi planlayacaktır.

Steam’in iadesi ne kadar sürer?
İade durumunuzu tamamladıktan ve iadenizi ayarladıktan sonrasında Steam, talebinizi inceliyor. Steam, şartı karşılayacağınızı düşünürse, sizi e-posta ile bilgilendirecektir. Bu e-postada, geri ödeme hakkında data verilmektedir.

Steam iade sonucu verdiğinde, tercihinize bağlı olarak yedi gün içinde Steam cüzdanınıza yada kredi kartınıza geri ödeme yapılacaktır. Zamanında ödeme için Steam destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Armağan olarak aldığım bir oyunu iyi mi iade edebilirim?
Steam platformunda arkadaşınızdan armağan oyun almış olsanız bile, hediyenizi kabul edilmediği sürece iade edebilirsiniz. Eğer armağan kabul edilmişse ve siz geri vermek istiyorsanız, oyunun armağan olarak alıcısı iade sürecini başlatabilir. Aynı regresyon koşullarının bu süreci etkilediğini de eklemeliyiz.

İçerik indirmek için kullanılabilir mi?
Oyun, çıktıktan sonrasında oyunun yanında DLC paketini yayınlar. Netice olarak firmalar oyuna ayak uydurmaya devam ediyor ve oyun devamlı gelişiyor. Peki kurtarma işlemi iyi mi oluyor da DLC paketinde ve bu tarz şeyleri geri yükleyebilir miyiz?

Steam oyununun iadesi
Aynı şey DLC paketi de ilgilendiriyor. Satın aldığınız DLC paketi 2 saatten daha kısa sürede satılırsa iade talebinizi iletebilirsiniz. Kısacası, yine modu DLC içinde ne olduğu için aynıdır.

Steam cüzdanımdaki paramı geri alabilir miyim? Steam de bu mevzuda bazı soruları yanıtlıyor. Ek olarak bu durumda Steam cüzdanınıza yatırdığınız parayı geri alabilirsiniz. Bakiyede herhangi bir işlem yapmadıysanız, 14 gün içinde işinizi iptal edebilirsiniz.

Sadece Steam tarafınca belirlenen lüzumlu şartlara uymadığınız takdirde iade politikasından yararlanamayacağınızı ihmal etmeyin. Steam, oyun dönüşü için muhteşem bir uyum sağlar. Steam, senelerdir satışlarda liderliğini sürdürüyor. Bu başarının sebebi ise Steam’in sağlamış olduğu kalitedir.

Steam, bilhassa geri alma sistemleri söz mevzusu olduğunda iyi çalışır. Geri dönüş modu karşılandığı sürece Steam nerede ise hiçbir oyuncuyu yapmıyor. Uzun vadeli oyuncu tazminat sistemine karşın Steam, bu problemi çözmek için daha yüksek bir ödeme yöntemi kullanacak.

Sizler için hazırlamış olduğumuz Steam oyunu iadesi mevzusu umarız yararlı olmuştur. Peki, Steam’in kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Steam iade sürecinde en büyük rahatlığı sunan bir oyun platformu olmayı başardı mı? Sizce Steam hangi alanı geliştirmeli? Düşünceleriniz ve sorularınız için yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir