The Elder Scrolls V: Skyrim %100 Save Dosyası

İçindekiler Tablosu

The Elder Scrolls V: Skyrim (yaygın olarak malum adı Skyrim), Bethesda Game Studios tarafınca geliştirilip Bethesda Softworks tarafınca piyasaya sürülen özgür dünya tipi aksiyon RPG video oyunudur. The Elder Scrolls serisinin The Elder Scrolls IV: Oblivion’dan sonrasında gelen toplamda beşinci uyarlamasıdır. Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarını destekleyen oyun, 11 Kasım 2011’de piyasaya sürülmüştür. Oyuna Dawnguard, Hearthfire ve Dragonborn olmak suretiyle toplamda 3 ek paket çıkarılmıştır. Skyrim’in ana mevzusu karakterin, ejderha tanrısı olarak malum ve kehanetlerde dünyayı yok edeceği söylenen Alduin isminde bir ejderi öldürme çabalarını mevzu alır. Oblivion’dan iki yüz yıl sonrasında meydana gelen vakalar, Nirn gezegeninin Tamriel kıtası üstünde bulunan kurgusal ülke Skyrim’de geçer. Elder Scrolls’un açık uçlu oynanışının tekrardan uygulanmış olduğu bu oyunda, oyuncu istediği şeklinde ülkeyi keşfedebilir ve görevleri isterse belirli bir süreye bağlı kalmadan yapmayabilir ya da erteleyebilir. Skyrim piyasaya sürülüşünün ilk 48 saati içinde 3,5 milyondan fazla kopya satmış ve dünya genelinde eleştirmenler tarafınca bir fazlaca övülmüştür.Oyunun 28 Ekim 2016’da “Special Edition” sürümü çıkmıştır. Bu sürüm, gelişmiş ışıklandırma ve yüksek çözünürlükte grafikler içermektedir.

Oyundan Görüntüler

Oynanış

Elder Scrolls serisinin geleneksel açık uçlu oynanış özelliği Skyrim’de de devam ettirildi. Oyuncu at üstünde yada yürüyerek ülkeyi dolaşabilir ve kent, kasaba, zindan şeklinde bölgeler bir kez keşfedildikten sonrasında bu bölgelere süratli gezi edebilir. Görevler oyuncuya NPC’ler tarafınca ya da Radyant Hikâye sistemi vesilesiyle verilir. Radyant Hikâye sistemi bir nevi oyuncunun yapmış olduğu tüm seçimleri kaydeder ve oyundaki bazı görevlerin akışını değiştirir. Bu sistem, vazife olarak, keşfedilmemiş yeni zindanlar oluşturur ve oyuncunun ülkeyle olan etkileşiminde değişimler yapar. Oyuncu, NPC’lerle iletişime geçebilir ve bu yolla bir ricada bulunabilir ya da bir kabiliyetini geliştirmesinde destek olmasını isteyebilir. Oyunun dinamik olarak devamlı vazife oluşturması oyuncuya sınırsız vazife imkanı sağlamaktadır.

Morrowind ve Oblivion’dan değişik olarak Skyrim’de karakter sınıfı mevcut değildir. Onun yerine becerilerde kazanılan deneyimlerle karakterler düzey atlarlar. 1.9 sürümüyle birlikte 100 puana varan bir beceri Efsanevi (Legendary) olarak tanımlanabilir ve 15 puana indirilir. Bu sayede karakterler kuramsal olarak sonsuz düzey atlayabilir.

Önceki oyunlarda sadece modifikasyonlarla mümkün olan ev alma ve evlenme vakası Skyrim’de herhangi bir değişim yapılmadan mümkündür.

Sistem Gereksinimleri (Special Edition)

Minimum Sistem Gereksinimleri:

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit Version)
  • İşlemci: Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945
  • Hafıza: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 470 1GB /AMD HD 7870 2GB
  • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:

  • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit Version)
  • İşlemci: Intel i5-2400/AMD FX-8320
  • Hafıza: 8 GB RAM
  • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 780 3GB /AMD R9 290 4GB
  • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Save Dosyasını Aşağıdaki Butona Basarak İndirebilirsiniz

Save Dosyasını Atmak

PC’de, hem Skyrim hem de Skyrim Special Edition için kaydetme dosyaları Belgelerinizdeki Oyunlarım klasöründe bulunur. Kaydetme dosyalarınızı aktarmak için, kaydetme klasörüne girin ve aktarmak istediğiniz tüm kaydetme dosyalarını kopyalayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir