Topkapı Sarayı Giriş Ücreti 2022

İçindekiler Tablosu

Fazlaca eski bir tarihe haiz olan Topkapı Sarayı, uzun seneler süresince Osmanlı padişahlarının yaşamış olduğu bir saraydır. Peki topkapı sarayı giriş tutarı 2022 talebe, öğretmen ve daha bir fazlaca şahıs için ne kadardır? Kimler Topkapı Sarayı’na ücretsiz bir şekilde girebilir, ziyaret edebilir? Bu şeklinde soruların cevapları ve fazlaca daha detaylı bilgiler sizler için yazımızda derlendi. Konumuzu okumaya devam ederek bu şeklinde soruların cevaplarını ve detaylı detayları kolaylıkla öğrenebileceksiniz.

Topkapı Sarayı Giriş Tutarı Güncel

Bazı yurttaşlarımız saraya parasız giriş için kriterleri karşılıyor olabilirler, işte o kriterler şöyledir;

  • Gazi olanlar ve gazilerimizin yakınları.
  • On sekiz yaşlarının altında olan kişiler.
  • Altmışbeş yaş üstü kişiler.
  • TSK’da görevli olan erbaşaşlarımız ve erlerimiz.
  • Kokartlı tur rehberi olanlar, gezi acentesi olanlar ücretsiz bir şekilde giriş yapabilmektedir.

Topkapı Sarayı Giriş Tutarı 2022

Topkapı Sarayı için giriş tutarı 2022 senesinde 100 TL kadardır. Fakat bu tutara sarayın içinde bulunan Harem bölgesi dahil değildir, bu kısımları da ziyaret etmek kişiler için fazladan 42 TL daha ödeme talep edilmektedir. Müzekart kullanarak fazlaca daha avantajlı şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Topkapı sarayı giriş tutarı‘ne fazladan olarak verebileceğimiz bazı mühim detayları ve bilgileri da sizlere vermek istiyoruz. Topkapı Sarayı belli başlı hususi günlerde kapalıdır ve giriş yapılamamaktadır. Bu günlere örnek olarak; 23 Nisan, 1 Ocak şeklinde günler başlıca gösterilebilir. Ek olarak daha da önemlisi salı günleri ise Topkapı Sarayı topyekün kapalı olmaktadır.

Müze, Salı günleri ziyarete kapalı tutulmaktadır. Kış sezonunda bilet gişeleri 16:45 saatinde kapanıyor. Yaz sezonunda ise bu gişeler 18:00 saatinde kapanmakta. Ek olarak Saray yaz seoznu, kış sezonu fark etmeksizin emek verme saatleri 09:00’da başlamaktadır. Bu şeklinde bilgilere ve vakitlere de dikkat ederek Topkapı Sarayı’nı ziyaret edebilirsiniz. Yanlış bir vakitte gitmeniz durumunda vakit kaybı yaşayabileceğinizden dolayı yazımıza bu şeklinde mühim detayları de eklemek, sizlere sunmak istedik.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir