Valorant Rank Sistemi

İçindekiler Tablosu

Valorant Rank Sistemi geçtiğimiz günlerde aktifleşti. Hepimizin isteği, o muhteşem oyunlarımızın karşılığı, rank atlamak. Peki Valorant Dereceli Sistemi Iyi mi İşler? Hangi ranklar var? gelin hep beraber göz atalım.

İlk Rütbeyi Almak

Rekabet modunu açabilmek için 20 tane derecesiz karşılaşmayı tamamlamış olmanız lüzumlu. 20 derecesiz maçı tamamlamış oyuncularla 5 dereceli maç atarak ve valorant dereceli sisteminin sizin alt ve üst oyunculara karşı iyi mi oynadığınızı değerlendirmesinin sonuçlarına bakılırsa ilk rankınızı elde edeceksiniz.

Valorant Rank Yapısı

Valorant Rank Yapısı Lol’ e benzer bir yapı izliyor. Toplamda 22 değişik rank ve sistemin en üstünde RADIANT rankı bulunmakta.

Rank Atlamak yada Düşmek

Valorant Dereceli Sisteminde yalnız kazanmak mühim değil. Kazanmanın yada kaybetmenin yanı sıra hedeflere yaptığınız katkılar, kullandığınız başarıya ulaşmış kabiliyet atışları, ilk kan almak, bomba kurmak-çözmek şeklinde hakkaten kıymet verilmesi ihtiyaç duyulan öteki etmenlere de bu sistemde ehemmiyet verilmiş.

Sıralamanızı etkileyen 3 değişik durum bulunmaktadır:

  • Sıralama YUKARI (Yeşil)
  • Sıralama AŞAĞI (Kırmızı)
  • Sıralama SABİT (Gri)

Zaman içinde Derecenin Erimesi

Valorant RIOT ekibinin de açıklamış olduğu suretiyle ne kadar uzun süre oynamasanızda rankınız etkilenmeyecektir. Bir tek 14 günü geçen inaktiflik durumunuzda rankınız gizli saklı duruma geçer, 1 maç atarak rankınızı yeniden geri alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Valorant Discord

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir